Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.


 
IndeksIndeks  SzukajSzukaj  Latest imagesLatest images  RejestracjaRejestracja  Zaloguj  

 

 05 marca 2009 - Kraków "Loch Ness Rock Pub"

Go down 
AutorWiadomość
vaciak
Admin
vaciak


Liczba postów : 256
Join date : 17/02/2008

05 marca 2009 - Kraków "Loch Ness Rock Pub" Empty
PisanieTemat: 05 marca 2009 - Kraków "Loch Ness Rock Pub"   05 marca 2009 - Kraków "Loch Ness Rock Pub" Empty06.03.09 12:41

Po raz trzeci, można było usłyszeć AKUSTYCZNE aranżacje utworów NiPU.
Tym razem w Loch Nessie zrobiło się tłoczno, a wieczór był pełen niespodzianek nie tylko dla słuchaczy, ale i dla samych muzyków.

By oddać choć w części nie powtarzalną atmosferę tego wieczoru, zaakcentuję moim zdaniem najciekawsze punkty:

1. Kilka utworów NiPU została zagrana w najnowszych aranżacjach, zrobionych tylko i wyłącznie na koncerty akustyczne, co sprawiło, że piosenki nabrały zupełnie innego brzmienia, np. "Nocna Królowa", "Tylko w snach", czy "Dobra gra.

2. Przemek, opracował kolejne utwory na skrzypce, zatem tym razem było zgodnie z oczekiwaniami słuchaczy poprzednich koncertów, znacznie więcej tego instrumentu. Muszę przyznać, że Junior popisał się naprawdę pięknymi solówkami, między innymi podczas wielkiej bitwy na solowe instrumenty.

3. Podczas pierwszych dwóch setów, NiPU brzmiało naprawdę rasowo bluesowo, co zdarzyło się pierwszy raz w historii zespołu. Sprawcą był gość specjalny, znakomity krakowski harmonijkarz TOMASZ BARCIK, na stałe współpracujący z Kazimierzem Dobrowolski.

4. W drugim secie, niespodziewanie dołączył do nas przyjaciel zespołu, jednen z najlepszych saksofonistów w Polsce BARTOSZ BĘTKOWSKI, na stałe Pudelsi i Krakowska Grupa Bluesowa. Tym razem Bartek zaskoczył wszystkich, wykonując kilka niesamowitych partii na flecie poprzecznym, tego instrumentu jeszcze nigdy nie było w utworach NiPU, ja poczułem się niczym perkusista Jethro Tull.

Podsumowując ten udany wieczór, który zostanie w mojej pamięci.
Napiszę tylko, że takiego zamieszania na scenie u nas dawno nie było, cały drugi set, który obronił się znakomicie był w większości improwizacją za sprawą gości. Niesamowite, emocjonujące i długie bitwy na solowe instrumenty: skrzypce, flet, harmonikę i gitarę Adama, tchnęły magicznego ducha w resztę zespołu.

Dziękuję wszystkim słuchaczom za niesamowitą atmosferę, ciepłe słowa, owacje i dopping.
Postaram się zdobyć jakieś zdjęcia z tego koncertu, namierzyłem fotografa, jak przechwycę to zamieszczę.

Pozdrawiam gorąco wszystkich fanów, jak i gości NiPU i zapraszam do wypowiedzi na forum.
Powrót do góry Go down
https://nipu.forumakers.com
 
05 marca 2009 - Kraków "Loch Ness Rock Pub"
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: NIPU Blues Rock Band :: KONCERTY-
Skocz do: